TEDAVİLER

Erkekte İNFERTİLİTE(Kısırlık) ve HBOT
Erkekte  İNFERTİLİTE(Kısırlık) ve HBOT

Hipofiz bezi salgıladığı hormon vasıtasıyla testisleri stimule eder ve sperm oluşur. Hipofizin bol oksijenlenmesinin bazı stimülasyon problemlerini çözdüğü bilinmektedir ve bu HİPERBARİK ortamda olursa sonuç daha kesin olacaktır.


Bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sperm üretimini durdurur ya da yavaşlatır ( Artrit tedavisinde, Depresyon tedavisinde, mide ülseri tedavisinde, hipertansiyon, infeksiyon, kanser tedavilerinde kullanılan ajanlar) Özellikle üreme organlarındaki kılcal dolaşım bu tedavilerden etkilenir ve bu organlara yetersiz oksijen gider en çok etkilenen testis ve epididimlerdir. HBOT sayesinde oksijen eritrositlerdeki hemoglobine ihtiyaç duymadan yüksek miktarlarda üretim organları hücrelerine ulaşır. Böylece bahsedilen sebeplerden oluşan erkek kısırlığı uzun vadede üretimin kalitatif ve kantitatif düzelmesi ile tekrar güncelleşir.


İMMUNOLOJİK İNFERTİLİTE’de ise vücuttaki antikorların değişik nedenlerle spermlere saldırması ve hareketlerini kısıtlaması söz konusudur. Spermin hareketlerinden sorumlu olan spermin kuyruğunun hemen başlangıcında Lokalize CENTRİOL ve mitokondrialarda muazzam bir enerji üretim mekanizması vardır. İNFERTİLİTE’ye sebep olan antikor(immünolojik) engeline rağmen HBOT uygulanırsa gelen yüksek miktardaki Oksijen CENTRİOL ve mitokondrialardaki üretim aktivitesini güçlendirir modifiye olmuş güçlü sperm yumurtaya ulaşmayı başarır.

Copyrights ©2014: Hiper-B.com.tr - Özel Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi | ELKOM