Haberler

Kadında İNFERTİLİTE(Kısırlık) ve HBOT

10 MAY 2014
Kadında (Kısırlık) İNFERTİLİTE ve HBOT
Erkeklerde de olduğu gibi hipofiz dolaşım ve fonksiyon bozukluğu kadında da kendini gösterir. Böylece FSH ve LH yetersizliği yumurtlamayı engeller ve östrojen yetersiz kalır. Bu gibi durumlarda yapılan HBOT aynı zamanda varsa follikül dolaşım sorunlarını da çözer. İlaç ve sigara kullanımının, stresin oluşturduğu VAZOSPAZM’ın tedavisine HBOT eklenirse başarı oranı %100 olacaktır. Kronik ve akut kurşun zehirlenmesi sperm anomalilerine sebep olduğu kadar düşüklere de sebep olur. Tedavide şelasyon yöntemlerinin yanı sıra HBOT başarının sırrıdır.

Alkolizim ve Madde Bağımlılığında HBOT

09 MAY 2014
Alkolizim ve Madde Bağımlılığında HBOT

Alkolün sinir sistemine olan negatif etkisi bilinmektedir. Beyindeki nöron adını verdiğimiz hücreler arasındaki sinaps denilen bağlantı mekanizmasına oluşturduğu inflamasyon ve ödemin tedavisinde HBOT oldukça etkin olup, alkole bağlı nöral hasarın minimalizasyonunda yardımcı bir yöntemdir.

Ayrıca alkol sadece santral sinir sisteminde değil kanın gittiği her organa ait hücreye de ulaşacağı için tıpkı göz, karaciğer, böbrek dokularında inflamasyona bağlı hasarlara sebep olacaktır benzer etkileri madde bağımlılardaki toksikasyonlarda da görmekteyiz. Kronik alkol kullanımına bağlı organlarda inflamasyon, fibrozis, kapiller (kılcal) dolaşım yetersizliği dolayısıyla oksijen azlığı ortaya çıkar.

Tedavi olmaya kesin istekli bilinen detoks ve psikiyatrik tedavilere başlamış bilinçli olmaya adım atmış alkolizm ve madde bağımlılarına kesinlikle yardımcı olabilecek tek tedavi HBOT’dir.

Nöro Hiperbarik Oksijen Tedavisi

08 MAY 2014
Nörohiperbarik Oksijen Tedavisi

Santral ya da periferik sinir sisteminin vasküler beslenmesinin değişik nedenlerle (akut, kronik, genetik, travmatik, postoperatif. vs.) bozulması veya yetersiz kalması nöroloji kliniklerinin temel problemleri arasındadır. Operatif ve konservatif tedavilerde risk, hayal kırıklıkları, yatak ve sandalyeye mahkumiyetler maalesef bu klinik hizmet dalında hep rastlanır, hatta pozitif başarılı sonuçlar hep mucize gibi adandırılır...

Bu gibi durumlara hakikaten mucize gibi yardımcı tedavilerin başında HBOT gelir.

ALS, AUTIZM( OTİZM ), Otoimmun nörolojik düzensizlikler, Cerebral palsy( felçler), Fibromiyaljiler, Hiperaktivite, Kronik yorgunluk, Baş ağrıları, MS (MULTİPLE SKLEROZ ), Makuler dejenerasyon, Spinal Cord INJURY (Omurga yaralanmaları), RSD (Reflex Symphatic dystrofy), Tinnitus (Kulak çınlaması), Travmatik beyin yaralanmaları, Suda boğulmaya maruz kalıp müdahale ile hayata dönenler, Doğum travmasına bağlı anoksi sonucu olan spastik durumlar ya da felçler, Kök hücre nakli sonrası.

Oksijen tedavisi hayat kurtarıyor

23 NİS 2014
Oksijen tedavisi hayat kurtarıyor

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurullah Zengin, yaptığı açıklamada, tıpta hiberbarik oksijen tedavisinin modern tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul gördüğünü söyledi.

Hiperbarik oksijen tedavisinin basınç odasında tümüyle basınç altına alınan hastaya maskeyle veya özel başlıkla yüzde 100 oksijen solutulması esasına dayanan tıbbı bir tedavi yöntemi olduğunu anlatan Zengin, yöntemin 70 yıla yakın bir zamandır tıpta kullanıldığını söyledi.

Hiberbarik oksijen tedavisi uygulanan basınç odalarında dalgıçlara basınç testi uygulamaları, dalgıç eğitimi, dalış simülasyonları, vurgun ve gaz embolisi tedavisi için kullanıldığını dile getiren Zengin, Türkiye'de bu merkezlerin 30'a yakın sayıda olduğunu ve daha çok kıyı şeritlerinde hizmet verdiğini ifade etti. Kaynak :http://goo.gl/UU1SJL

Tedavi sırasında neler oluyor ?

23 NİS 2014

Kan al ve ak yuvar dediğimiz hücrelerden ve bunların içinde yüzdüğü serum denilen bir sıvıdan oluşur. Normal koşullarda ve 1 atmosferik basınçta serumda oksijen yok denecek kadar azdır. Basınç altında %100 oksijen verildiğinde ise, serumda, organizmanın tüm hücrelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak miktarda oksijen bulunur. Kan, atar(arter) ve toplar(ven) damarlar dediğimiz bir boru sisteminde dolaşır. Kılcal damarlarla organizmanın en ücra köşelerine ulaşır. Kanda bulunan, al ve ak yuvarların( eritrosit ve lökosit) bir çapı vardır ve çaplarından daha dar olan kılcal damarlardan geçemezler.

Ayrıca herhangi bir nedenle tıkalı olan bir damardan da tıkacın ötesine geçemezler. Buna mukabil sıvı olan serum ise her yere sızabilir. İşte Hiperbarik Oksijen Tedavisi ile seruma geçen bol miktardaki oksijen kanın ulaşamadığı bölgelere sızarak oradaki hücrelerin hayati faaliyetleri için gerekli olan oksijeni sağlar.

Copyrights ©2014: Hiper-B.com.tr - Özel Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi | ELKOM